Левски 2014 победи Спартак (Плевен). "Сините" се наложиха със 100:83 (23:19, 25:31, 23:23, 29:10) точки и се класира за финала на турнира по баскетбол за мъже в Пловдив.

Възпитаниците на Николай Господинов стигнаха до успеха след изключително силна последна четвърт на двубоя. Те губеха със 71:73 точки след 30 минути, но във финалните 10 минути отбелязаха 29 точки срещу само 10 за съперника. За "сините" се отличи Александър Янев с 25 точки. 21 точки добави Павел Иванов.

Венцислав Петков реализира 17 точки, а с 15 точки завърши Алекс Симеонов. За Спартак най-полезни бяха Александър Груев с 30 точки, Урош Величкович с 15 точки и Димитър Маринчешки с 15 точки и 9 борби. На финала на турнира утре от 18.00 часа Левски 2014 ще играе с победителя от късния мач днес между домакините от Академик Бултекс 99 (Пловдив) и Черноморец (Бургас).