Лукойл Академик и Левски ще определят в петия мач победителя в 1/2-финалната серия от плейофите в баскетболното първенство за мъже, след като "сините" спечелиха домакинската си среща срещу шампионите със 75:71 и изравниха серията на 2-2 победи.

Напрежението бе обхванало и двата отбора още от началото и през първото полувреме имаше честа смяна на водачеството.

Лукойл поведе с 6 точки в 12-ата минута - 25:19. След това домакините се вдигнаха на щурм и и се оттеглиха с аванс от 7 точки на почивката - 39:32.

Много силно играха Стефан Георгиев и Дуейн Мортън от състава на Левски, които обезличиха центровете на "студентите".

Благодарение на точната стрелба на Ламонт Джоунс "академиците" стопиха аванса на Левски и поведоха с 58:57 минута преди края на третата част.

Пет минути преди края обаче Людмил Хаджисотиров реализира два наказателни удара, а след това от атака Славейков вкара 2 точки и така "сините" дръпнаха с 5 точки и на практика решиха изхода на двубоя.

Хаджисотиров довърши окончателно шампионите две минути преди сирената с тройка почти от центъра на игрището.

По този начин Левски нанесе трето поражение на Лукойл в разстояние само на една седмица.

ЛЕВСКИ: Радионов 13, Славейков 7, Хаджисотиров 19, Ст. Георгиев 14, Мортън 18, (Зл. Георгиев 15, Върбанов, Диков, Господинов)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Джоунс 27, Стефанов 14, Чековски 6, Давидов 2, Младенов 6 (Л. Лилов, Ив. Лилов 2, Костов 12, Найденов 2)