След изключително представяне на българския национал Александър Везенков гръцкият Олимпиакос победи Байерн (Мюнхен) с 82:71 (27:11, 13:23, 27:20, 15:17) като гост в Германия в среща от осмия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Успехът бе шести за гранда от Пирея, който заема второ място във временното класиране, а Байерн допусна шеста загуба.

Александър Везенков бе в основата на победата на гостите. За 30 минути игра той реализира "дабъл-дабъл" от 20 точки, 13 борби, 4 асистенции, 1 чадър и 1 открадната топка, като не направи нито една грешка. Българинът постигна коефициент на ефикасност - 43, рекорд в кариерата му до момента.

Барчовски: Имахме сериозни разговори с Везенков

"Февруари ще решаваме нещата срещу Румъния и Португалия"

Олимпиакос започна силно мача и поведе със солидна разлика, но след по-добра втора част за домакините, те намалиха до 34:40 на почивката. В третата част гръцкият тим отново увеличи аванса си до 67:54 преди последните 10 минути. В тях гостите имаха трудни моменти, но успяха да удържат победата.

Мустафа Фал допринесе с 16 точки, 5 борби и 3 асистенции за успеха на Олимпиакос.

За Байерн (Мюнхен) Огнен Ярамаз завърши с 12 точки.

В събота Везенков и съотборниците му ще приемат Колосос Родос в гръцкото първенство, а на 22 ноември им предстои гостуване на Макаби Тел Авив в Израел в следващия кръг от Евролигата.