Екатерина Димитрова дебютира във Франция с екипа на Баскет Ланд. Нейният тим записа разгромна загуба с 51:86 точки от полуфиналиста в Евролигата Бурж. Катя Димитрова бе най-добра за своя тим, като завърши срещата с 12 точки (5/9 от игра), 3 борби, 2 асистенции и 5 откраднати топки за 29 минути игра.

Полина Цекова отново игра за Тарб, след като преди 13 години тя дебютира за френския тим. Това е нейният 10 сезон за Тарб. През последните сезони тя игра за друг френски отбор - Муренс. В първия кръг Цекова игра 13 минути за победата над Реймс със 70:60 точки, като записа 3 точки, 2 борби и 1 чадър.

Илиян Евтимов започна най-рано от българските баскетболисти участието си в новия шампионат. Той игра при първата победа на Дойче Банк Скайлайнерс в първенството на Германия във втория кръг. Тимът му надигра като гост Кьолн с 83:75 точки. Евтимов бе титуляр, като за 23 минути вкара 6 точки и спечели 3 борби.

В испанската женска Лига 2 българките записаха две победи. Радостина Димитрова направи страхотен мач за новия си отбор Бургос. Тя бе най-полезна при разгромната победа над Алкобендас с 67:42. Българската баскетболистка завърши с 23 точки (5/7 за 2 точки и 3/5 за 3), 4 борби и 3 асистенции за 25 минути игра.

Мария Цанкова също дебютира за нов испански тим. Ирландесас надигра Сант Адриа с 80:77. Младата ни баскетболистка влезе като резерва и записа 24 минути. През този период тя записа 8 точки (3/5 от игра), 2 борби и 3 асистенции.