Историческата за България титла в тениса на Григор Димитров вдъхнови баскетболистките за обрат срещу гостенките от "Рилски спортист" с 79:67. На полувремето "Хасково" губеше с 29:35. През първата част стрелбата на червено-белите не вървеше. Те отбелязаха първите си точки едва в края на четвъртата минута, за да намалят на 2:4.

По време на почивката треньорката от Спортното училище Елена Тонева първа съобщи, че Григор е спечелил турнира в Стокхолм. Шефът на местния парламент Иван Иванов провери резултата на мобилния си телефон, а диджей Педро зарадва публиката, че хасковлията е първият българин, спечелил АТР турнир.

Вестта бе посрещната с бурни овации в зала "Дружба". А момичетата на Елена Станкова излязоха преобразени през второто полувреме. Те нанизаха три поредни коша и поведоха с 36:35. Оттук насетне червено-белите само увеличаваха разликата, за да се стигне до победа на старта на първенство при жените с 12 т.

Най-много точки за победата отбеляза капитанката Катя Кордова - 25, с две по-малко вкара Бийджони Рийвс. За гостенките пък 23 т. отбеляза бившата състезателка на "Хасково" Наталия Топалова. Хасковлийки бяха и по-точни в стрелбата от трите точки.