Голдън Стейт Уориърс спечели убедително втората финална среща в НБА срещу Кливланд Кавалиърс със 122-103 (32-28, 27-18, 31-34, 32-21). Резултатът в серията е 2-0 победи, като следващия мач е в Кливланд в четвъртък, 7 юни.

Голдън Стейт оцеля в първия финален плейоф срещу Кливланд

Гостите се объркаха в последните секунди на редовното време

Домакините поведоха от първите минути и не допуснаха да бъдат застигани. На полувремето резултатът беше 59-46. В третата четвърт баскетболистите на Кливланд опитаха обрат и постигнаха частичен успех с 34-31.

Стеф Къри вкара 9 тройки и завърши срещата с 33 точки. Той спечели 7 борби и направи 8 асистенции. Кевин Дюрант отбеляза 26 точки и овладя 9 борби. Клей Томпсън, който не беше сигурен за мача, престоя на площадката 33 минути и вкара 20 точки.

ЛеБрон Джеймс не беше на познатото си ниво и завърши със "скромните" за него 29 точки, 9 борби и 13 асистенции. Кевин Лав добави 22 точки за Кливланд, а Джордж Хил наниза 15 точки.

Голдън Стейт е фаворит за титлата, но преди две години ситуацията беше същата. Тогава Кливланд обърна финалната серия, след като изоставаше с 1-3 победи.