Гърция и Украйна спечелиха  последните си срещи в групите и се класираха за осминафиналите на Евробаскет 2017. Двата отбора заеха четвъртите места в своите потоци. Гърция ще има за съперник Литва, а Украйна ще играе срещу Словения.

Грузия потопи в скръб Израел на Евробаскет 2017

Румъния също отпадна от надпреварата

Гърцияе победи Полша убедително с 95-77. Елините имаха проблеми само в началото, но наложиха волята си във вторите 10 минути на мача.

В Тел Авив голямата изненада Грузия отпадна злощастно, Грузинците изоставаха с разлика в мача си срещу Италия, но в последната минута успяха да поведат с 1 точка. Нервна игра и непредизвикани грешки измъкнаха победата за "адзурите".

В последната среща демотивираният отбор на Израел беше разгромен от Украйна. С този успех играчите от бившата съветска република се класираха, защото имат победа в прекия двубой с Грузия.

Днес ще завършат срещите в останалите две групи. Но там са ясни осемте отбора, които продължават напред. Остава да бъдат определени осминафиналните двубои.

Група "А" (Хелзинки, Финландия):
Словения - Франция 95-78 (28-22, 24-13, 25-16, 18-27)
Гърция - Полша 95-77 (23-29, 26-14, 21-24, 25-10)
Финландия - Исландия 83-79 (24-18, 18-22, 10-19, 31-20)
Класиране: 1. Словения 5 победи 0 загуби, 2. Финландия 4 1, 3. Франция 3 2, 4. Гърция 2 3, 5. Полша 1 4, 6. Исландия 0 5.

Група "B" (Тел-Авив, Израел):
Литва - Германия   89-72 (23-19, 24-24, 25-17, 17-12)
Италия - Грузия 71-69  (27-10, 11-20, 20-17, 13-22)
Украйна - Израел 88-64 (19-16, 27-12, 25-11, 17-25)
Класиране: 1. Литва 4 победи 1 загуба, 2. Германия 3 2, 3. Италия 3 2, 4. Украйна 2 3, 5. Грузия 2 3, 6. Израел 1 4.