Баскетнационалът Филип Виденов направи силен мач при загубата на неговия Гранада с 68:80 като гост на шампиона Тау Керамика от четвъртия кръг на АСВ.
Българинът завърши с 15 точки, от които 3 тройки и бе най-резултатен за своя тим, макар че не започна титуляр.

През първите две части Филип отбеляза 10 точки, а през второто полувреме добави още пет. Националът записа и една асистенция.

За домакините от Тау най-резултатни бяха Пит Майкъл с 19 точки и Игор Ракочевич с 18 точки.

Двубоят започна с превъзходство на домакините, които поддържаха минимален аванс. През втората част обаче отборът на Тау Керамика натрупа преднина и на почивката водеше с 39:31 точки.

През второто полувреме „баските" наложиха пълен контрол на мача и завършиха с победа 80:68.

Така Тау Керамика остава едноличен лидер с четири победи от четири мача, а Гранада е с две победи и две загуби.