Отборите на Рилски спортист, Ямбол, Черно море и Балкан се класираха за втория кръг на турнира по баскетбол за Купата на България.

Черно море постигна втора победа над Видабаскет - този път със 114:74 (26:16; 23:26; 44:21; 21:11 точки, Балкан разгроми Черноморец със 121:52, Рилски спортист се наложи над Дунав с 92:89 точки, а Ямбол победи Алвина с 89:76 точки.

През трите четвъртини ямболските баскетболисти имаха неоспоримо превъзходство. Едва в последните 8 минути гостите успяха да намалят разликата в резултата.

Най-добри реализатори:
за Ямбол: Владимир Рижов с 28 точки, Димитър Хорозов с 14, Стойо Чолаков с 11

за Алвина: Велин Първанов с 22 точки, Иван Друмев със 17 точки, Пламен Христов с 10.

"Студентите" и "червените", както и Левски и Спартак (Плевен) почиваха в осминафиналната фаза и се включват директно от 1/4-финалите.

Във втория кръг Черно море среща шампионите от Лукойл Академик, ЦСКА се изправя срещу Рилски спортист, Левски играе с Ямбол, а Балкан с Балкан (Ботевград).

РИЛСКИ СПОРТИСТ (САМОКОВ) - Дунав (Русе) - 92:89 (87:76 в първия мач)
ЯМБОЛ - Алвина (Варна) - 89:76 (93:93)
ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - Видабаскет - 114:74 (101:63)
БАЛКАН БОТЕВГРАД - Черноморец (Бургас) - 121:52 (95:57)
* отборите отбелязани с главни букви продължават напред.

втори кръг - четвъртфинали:

Лукойл Академик - Черно море ИГ (Варна)
ЦСКА - Рилски спортист (Самоков)
Левски - БК Ямбол
Спартак (Плевен)- Балкан (Ботевград)

* играе се до две победи от три мача. Първите две срещи са на 12-ти и 14-ти март, а при равни победи третата среща е на 16-ти март с домакин отборът с по-предни класиране.

Срещите са на 12, 14 и 16 март като се играе до две победи от три мача.