Дунав 8806 загуби от Динамо Курск със 70:99 (14:21, 25:27, 16:23 и 15:28) в мач от турнира Юрокъп, който се игра в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за русенки да играят Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Кристина Сантяго, Аманда Джонсън и Мерике Андерсон.

Отборът на Алфредас Вайнаускас започна в състав Мишел Сноу, Наталия Водопянова, Темека Джонсън, Екатерина Лисина и Епифани Принс.

Първи резултата откриха отборът на Дунав 8806, които поведоха с четири точки. Динамо Курск обаче бързо успяха да върнат преднината и в края на първата четвърт водеха с 21:14.

Шест минути преди края на втората част Динамо Курск водеше вече с 13 точки разлика - 20:33.

Дунавки се опитаха да намалят резултата и две минути преди края й отстъпваха само с 4 точки - 34:38. До края обаче отборът от Русия успя отново да набере преднина от 9 точки - 39:48.

Четири минути преди края на мача отборът на Динамо Курск водеше вече с 25 точки разлика - 60:85.

През целия мач русенки се държаха достойно срещу миналогодишния шампион на "ФИБА Юрокъп". Рускините обаче ги превъзхождаха ръстово, което беше решаващо за борбата под коша.

С най-много точки за дунавки - 24, се разписа Аманда Джонсън, а 20 отбеляза Кристина Сантяго.

От Динамо Курск най-резултатни бяха Мишел Сноу и Ишея Мърфи, които отбелязаха по 21 точки, а 18 точки отбеляза Епифани Принс.

През целия мач феновете, които бяха напълнили зала "Дунав", не преставаха да подкрепят своя отбор.

Преди началото на двубоя председателят на Общинския съвет в Русе удостои със званието "Почетен гражданин на Русе" треньора Георги Божков.