Шампионът Дунав 8806 Русе ще продължи борбата за защитата на титлата от миналата година в женското ни баскетболно първенство. Русенки се класираха за полуфиналите след като спечелиха четвъртфиналната серия срещу Септември 97 София с 2:0 победи. Възпитаничките на Георги Божков победиха като гости във втория мач с 81:64 (19:17, 17:16, 24:12, 21:19).

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, след което русенки имаха аванс от 36:33. Шампионките решиха мача със серия от 20:4 в третата част, след която поведоха със 17 точки - 56:39. За победителките играха само шест баскетболистки, а срещата пропуснаха Цветомира Шаренкапова и Виолина Кочева.

Най-полезна за Дунав 8806 беше Биляна Степанович с 23 точки и 10 борби. Зорница Костова наниза 19 точки, Деляна Коева отбеляза 15 точки, а с 10 точки и 7 борби завърши Маргарита Илиева. За Септември 97 се отличи Камелия Андонова с 23 точки. Ивона Илиева добави 19 точки, 7 борби и 7 асистенции.

Нефтохимик 2010 (Бургас) също се класира на полуфинал след 2:0 победи срещу  Берое (Стара Загора) в много по-оспорван сблъсък. Бургазлийки спечелиха втория мач като гост с 90:86 (21:21, 21:23, 28:25, 20:17).

И той премина през много обрати. 1:41 минути преди края домакините водеха с 86:83, но до края гостенките направиха серия от 7:0 и спечелиха двубоя.

Олена Самбурска записа 26 точки и 5 асистенции за победителките, 23 точки и 8 борби добави Олга Мазниченко, а 19 точки отбеляза Тамара Баич. За Берое с 18 точки и 7 борби приключи Милена Томова, 17 точки вкара Радослава Бъчварова, а с 16 точки и 14 борби се отличи Частити Рийд.