Истинско зрелище предложиха Реал (Мадрид) и Барселона в мача си от втората групова фаза на Евролигата. Каталунците изтръгнаха драматично победата с 87:86 с кош в последната секунда. Александър Везенков беше записан в разширения състав, но остана един от двамата играчи, които наставникът не използва през 40-те минути на двубоя.

Барселона победи Реал (Мадрид) в поредното издание на баскетболното Ел Класико, този път в Евролигата. Победата за каталунците дойде като гост по драматичен начин с кош в последната секунда за крайното 87:86.

Ключовият играч за гостите беше Джъстин Долман. Той не само реализира победния кош със сирената, но беше на висота през целия мач и имаше основна заслуга за обрата в срещата. Той завърши с 24 точки, като наниза 6 тройки.

Барса започна с 8:0, но домакините се активизираха и завършиха първата част с 10 точки аванс - 27:17. През вторите десет минути мадридчани не изпуснаха инициативата и дори успяха за момент да достигнат аванс от 16 точки. Макар че полувремето завърши при резултат 48:37, нищо не предвещаваше, че Барселона може да се върне в мача.

Каталунците бяха пълни господари на терена в минутите след почивката и се доближиха само на точка от съперника – 62:63 след тройка в края на частта на Перпероглу.

В началото на заключителните десет минути Барса стигна до пълен обрат, след като Долман вкара четвъртата си тройка в мача, а след него и Томич се разписа за 67:63. В следващите минути двата тима се захапаха здраво в битка за всеки сантиметър от терена, като лидерството смени притежателя си на няколко пъти, а интригата се запази буквално до последните секунди.

Реал (Мадрид) влезе в последната минута на мача с аванс от пет точки, но Долман наниза шестата си тройка в срещата и върна каталунците в мача, а след това и Рибас вкара два наказателни и изравни – 85:85 при девет секунди до края. Последва тайм-аут за домакините, а след подновяването на играта играчите на Барса бяха по-съобразителни от съперниците си и с кош със сирената на Доелман, каталунците се поздравиха с победата – 87:86.

Освен Долман още трима играчи на каталунците завършиха с двуцифрен точков актив. Стратос Перпероглу наниза 13 точки, Хуан Карлос Наваро добави 12, а с 10 приключи Шейн Лоуъл за успеха.

След този мач и двата отбора имат по 2 победи и две загуби, но остават под чертата за класиране във финалната четворка.