Дамският национален отбор по баскетбол за девойки до 20 години отстъпи драматично пред чехия с 67-69 и на практика загуби шансовете си за класиране на полуфинал на Европейското първенство в категорията.

Александър Везенков е пред трансфер в Олимпиакос

Двете страни са в напреднали преговори

Нашите момичета играха равностойно срещу лидерките в група "B" и бяха на косъм да пратят мача в продължение. За съжаление отборът остана без капитанката си Петя Бояджиева.

Българките успяваха на няколко пъти да вземат преднина в последната четвърт, но в заключителните минути чехкините успяха да вземат минимална преднина, която удържаха до края.

Гергана Иванова вкара 17 точки и направи 9 борби. Клаудия Пенкова реализира 14 точки, а Александра Петрова 11 точки.

В последната си среща в групата българките ще играят срещу Турция. Те имат теоретически шанс за място във финалната четворка, но трябва да се надяват на победа на аутсайдера Исландия срещу Беларус.