Женският национален отбор на България по баскетбол загуби последната си контрола от лятната подготовка. Днес в Самоков възпитаничките на Хосе Мария Бусета отстъпиха пред Швеция с 67:76 (22:30, 17:12, 11:19, 17:15) точки.

Шведките спечелиха първата част с 30:22, но загубиха втората с 12:17 и на почивката имаха само 3 точки преднина - 42:39. През третата част играта бе на приливи и отливи.

Българките изравниха - 49:49 и поведоха с 50:49 в 25-та минута, но до края на частта не отбелязаха нито един кош, а получиха цели 12 безответни точки. В последните 10 минути гостенките, които водеха с 11 точки след 30 минути игра, задържаха преднината си и се поздравиха с победата.

За България най-резултатни бяха Жаклин Златанова, която завърши с 16 точки и 10 борби, Веселка Тодорова добави 15 точки, а Радмила Нешева завърши с 10 точки. С по 7 точки се отчетоха Нели Пашева и Зоя Станоева.

За Швеция се отличи Фрида Елдебринк с 21 точки. Това бе последната контрола за България от подготовката на тима това лято и Хосе Мария Бусета ще разпусне отбора.