Националният ни женски отбор по баскетбол загуби четвърта поредна среща в квалификациите за Европейското първенство в Италия догодина, след като допусна поражение с 56:74 (12:25, 21:16, 11:18, 12:15) при гостуването си на Беларус.

Двубоят от група "А" в Минск започна зле за възпитаничките на Петко Маринов още от самото начало, след като домакините успяха да поведат в резултата и  след първата четвърт вече имаха аванс от 13 точки - 12:25.

През втората част българските баскетболистки внесоха известни корекции в играта си и успяха да намалят пасива на само осем точки на почивката - 33:41.

Решаваща за крайния изход се оказа третата четвърт, в която домакините отново дръпнаха в резултата (18:11) и в крайна сметка преднината им достигна до цели 15 точки. Последната част просто се доиграваше, за да се фиксира и крайния резултат - 74:56 в полза на домакините.

От 19 часа е и другият двубой в нашата група "А". В него лидерът в подреждането Гърция е домакин на Унгария във Волос.

състави:

България: Маринела Агаларева, Евелина Гунева, Ивелина Вранчева, Милена Томова, Радостина Славова

Беларус: Дурейка. Волная, Верамейенка, Марчанка, Трафимова