Баскетболистите на Евроинс Черно море постигнаха четвъртата си победа в Националната баскетболна лига. В среща от шестия кръг на шампионата момчетата на треньора Даниел Димитров се наложиха пред около 300 зрители в зала "Христо Борисов" във Варна над гостуващия Сливен с 96:76 точки (25:28, 26:22, 20:12, 25:14). За Сливен това бе шеста загуба.

Мачът започна изненадващо лошо за домакините, като след първата четвърт тимът на Сливен имаше аванс от три точки, а на почивката "моряците" водеха само с точка. В третата и четвъртата четвърт обаче отборът на Евроинс Черно море наложи волята си и без проблеми стигна до убедителния успех.

За победителите силен мач изигра резервата Александър Янев, който завърши мача с 32 точки. За Сливен най-резултатен с бе Тодор Тенев със 17 точки. Третата си победа в лигата записа отборът на Рилски спортист. В "Арена Самоков" Рилецо се наложи над Ямбол със 93:74 точки (31:16, 20:26, 19:13, 23:19).

С основен принос за победата на домакините бе Драгослав Папич, реализирал 21 точки. Травис Питърсън добави 18, а Иван Лилов 15 точки. За Ямбол резервата Скот О`Галахър се отчете с 23 точки.

Американецът Кори Макинтош (с топката) реализира 17 точки за победата на Евроинс Черно море над Сливен