Балкан (Ботевград) се класира за полуфинала на турнира за Купата на България след като победи носителя на трофея Черно море Порт Варна със 105:80.

Разкъсваният от финансови проблеми варненски тим показа много сърцата и самоотвержена игра. Черно море пристигна в Ботевград само с 10 баскетболисти, като всички са юноши на клуба, а част от тях се присъединиха към тренировъчния процес в последните дни. Въпреки това нетрадиционната селекция  на Спас Натов даде сериозен отпор на Балкан през голяма част от двубоя, като не позволяваха на местния тим да се откъсне напред с голяма разлика.

Силите им обаче приключиха през последните 10 минути на двубоя, когато Мартин Маринов и Марко Бъркич дадоха тон в нападение на съотборниците си, а преднината на домакините започна да се трупа и надхвърли 20 точки, за да бъде фиксиран краен резултат от 105:80.

Така домакините на финалната осмица си осигуриха сблъсък за място във финала с регионалния си съперник Лукойл Академик.