Само два дни, след като навърши 19-ия си рожден ден българският национал Божидар Аврамов направи фантастичен мач във втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол - Юрокъп. Българинът бе най-резултатен за своя Памеса Валенсия при загубата с 62-66 от Хемофарм във Вършац тази вечер, нанизвайки 18 точки. Варненецът престоя близо 25 минути на терена, за които добави 2 асистенции и 1 борба към своята статистика. Божо беше 5/6 от средно разстояние, 2/4 от тройката и 2/4 от линията на наказателния удар.

Коста Перович добави 15 точки, а Алберт Мирайес се отличи с 11 при поражението на Памеса.

Милан Павкович наниза 18 точки, а Боян Кръстович добави 10 за успеха на Хемофарм.

Независимо от загубата отборът на Невен Спахия завърши първи в група K на надпреварата и продължава на четвъртфиналите. Турнирът Финална осмица, която приема осемте най-силни отбора в Юрокъп, ще се проведе в периода 2-5 април в Торино. Там Памеса ще срещне руския Химки (Москва) с Хорхе Гарбахоса и наставника на националния тим на световния шампион Испания Серджо Скариоло.

Всички тимове, класирали се за Финалната осмица: Динамо Москва, Бенетон, Памеса, Билбао, Хемофарм, Лиетувос Ритас, Химки и Задар.