Бостън Селтикс победи Голдън Стейт Уориърс с 92-88 в широко рекламирания и многоочакван блокбастър мач. Мнозина специалисти предричат, че това ще бъде финалът следващата година през юни.

Чикаго вкара само 7 точки за 12 минути в Оклахома

Били Донован остана доволен от победата на Тъндър , но не и от играта

Качеството на играта не оправда очакванията. "Сплаш братята" Стеф Къри и Клей Томпсън бяха под нивото си. Къри вкара само 3 при 14 опита за стрелба, Томпсън завърши с 5 от 18.

От другата страна Кайли Ървин не остана по-назад и записа 4 от 16 до началото на четвъртата част. Тогава той махна предпазната си маска и започна да вкарва. Ървин беше безгрешен при наказателните удари 7 от 7.

Джайлен Браун преодоля мъката по кончината на своя най-добър приятел и беше над всички с 22 точки, 9 от които от тройки. Той направи разликата, като още в началото отне топката на Къри и я заби в коша на гостите.

В краят на мача Уориърс пропуснаха пет последователни стрелби - 2 на Томпсън и по една на Къри и Дюран.

В другия мач Хюстън вкара 90 точки през първото полувреме във Финикс и замени Голдън Стейт на първото място на запад.

Резултати от срещите играни в НБА в четвъртък, 16-ти ноември 2017-а:
Бостън Селтикс - Голдън Стейт Уориърс 92-88 (18-28, 24-19, 26-21, 24-20)
Финикс Сънс - Хюстън Рокетс 116-142 (23-45, 42-45, 26-30, 25-22)

Класирания, Източна конфренция:
1. Бостън Селтикс 14 победи / 2 загуби, 2. Детройт Пистънс 10 / 4, 3. Вашингтон Уизардс 9 / 5, 4. Торонто Раптърс 9 / 5, 5. Милуоки Бъкс 8 / 6, 6. Ню Йорк Никс 8 / 6, 7. Филаделфия 76-сърс 8 / 6, 8. Орландо Меджик 8 / 7.