Лукойл Академик постигна труден успех над Берое със 78:69. Така "студентите" продължават по график и имат 12 победи от 12 изиграни мача, докато Берое е с актив от 7 успеха и 5 поражения.

Домакините, които останаха единственият български участник в евротурнирите през настоящия сезон изиграха добра първа четвърт, след която вече бяха напред с двуцифрена разлика, а през втората част увеличиха преднината си още, за да се стигне до 38:24 след едно полувреме.

През първите 10 минути на второто полувреме Лукойл Академик не отпусна газта, а авансът в тяхна полза бе 62:41 преди началото на заключителната част на двубоя. Точно тогава гостите се хвърлиха на финален щурм, който даде резултат и така три минути преди сирената разликата бе 4 точки - 69:65. Заралии направиха много силна серия от 24-7, но в заключителните секунди Филип Виденов взе нещата в свои ръце и не позволи на гостите да стигнат до сензация, а победата бе за домакините - 78:69.

Именно 35-годишният ветеран бе най-резултатен за Лукойл. Виденов наниза 23 точки за 25 минути игрово време при успеваемост 5/7 за 2 точки, 4/6 за 3 точки и 1/1 от наказателната линия. Желко Шакич добави 16 точки, 7 борби и 4 асистенции, а Павлин Иванов вкара 12 точки.

Еврик Гари реализира 20 за Берое, докато Остън Барнс остана с 14.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - БЕРОЕ 76:69 (21:11, 17:13, 24:17, 16:28)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Бранислав Ратковица 4, Филип Виденов 23, Донел Тейлър 7, Желко Шакич 16, Филип Барович 10 (Крис Минков 2, Павлин Иванов 12, Димитър Димитров 4)

БЕРОЕ: Еврик Гари 20, Аштън Муур 9, Остън Барнс 14, Тенчо Тенчев 6, Станислав Ваклинов 6 (Александър Тодорович 7, Николай Николов 5, Велислав Гълъбов 2, Деян Карамфилов)