Берое 07 изравни на 1-1 победи серията за бронзовите медали в женското баскетболно първенство на България, след като във втория мач в Стара Загора победи Монтана 2003 с 80:71. Третата среща е в понеделник в Монтана. Играе се до две победи от три мача.

Момичетата на Георги Божков водеха с 10 точки на почивката за 50-40, а малко преди това имаха аванс от 11 за 48-37. През вторите две части домакините водеха в резултата и закономерно спечелиха двубоя, Най-голямата разлика в мача бе 12 точки при резултат 69-57, 6 минути преди сирената.

За победителките най-резултатна бе американката Латаша Байерс с 23 точки и 14 борби, Ралица Нанева добави 19 точки, а Нели Пашева - 17.

За Монтана 2003 се отличиха Вера Перостийска с 23 точки и Ивелина Вранчева с 15.