Мъжкият баскетболен ЦСКА загуби с 68:85 втория си мач от турнира в Бормио (след поражението от Алпела с 43:67 в четвъртък) срещу Фенербахче (Турция).

"Червените" изоставаха с едва две точки след първата четвърт, която бе равностойна и завърши при резултат 17:19 благодарение на отличната игра на Мираковски и на топреализатора Грегор Белина.

Още в първите десет минути обаче основната петица натрупа по 2-3 лични нарушения. Това принуди помощник-треньора Горан Кръстевски да започне въртене на състава още от втората част и резултатът го показа - 14:26 в полза на съперника.

Полувремето завърши при 31:45, но и с 23 нарушения в сметката на ЦСКА срещу едва три за Фенербахче.

Това най-силно се отрази в третата четвърт, когато отборът започна да играе меко в защита и турският тим се възползва максимално от създалата се ситуация и взе частта 23 :9.

В последната четвърт "червените" демонстрираха силен характер и завършиха при позитивен за тях резултат 28:17, като много добро представяне направи Иван Джерман.

"Много съм доволен от момчетата, раздадоха се докрай. С всеки мач показваме по-добра и по-добра игра и се надявам, че до средата на месец октомври отборът ще влезе във върхова спортна форма. Няма да отлича никого по отделно, тъй като всички играха като колектив и се подкрепяха помежду си", заяви след мача помощник-треньорът Кръстевски.

В неделя вечерта в поредния мач от турнира в Бормио "червените" ще се изправят срещу италианския Монтепаски.