Баскетболистките на Япония спечелиха приятелския турнир проведен в македонската столица Скопие след победа над България в последната среща с 88-59. Нашите останаха последни след съставите на Македония и Босна и Херцеговина.

Баскетболистките ни преклониха глави и пред Босна и Херцеговина

Участието на българките приключва утре, с мач срещу Япония

Азиатките играха характерния за тях бърз баскетбол и водеха след първата част с 24-13 и с 43-25 на почивката. Третата четвърт беше най-успешна за българките. В нея те отбелязаха 24 точки и допуснаха 21.

Бронзовата медалистка от първенството на Германия Диана Войнова отбеляза почти половината точки за българките. Състезателката на Марбург отбеляза 25 точки и спечели 10 борби. Христина Иванова завърши с 13 точки. Цветомира Шаренкапова добави 8 точки, а Димана Макариева 7 точки. В игра влязоха общо 11 баскетболистки, но останалите 7 записаха общо 7 точки.