Женският национален отбор по баскетбол записа втора загуба на приятелския турнир в Бормио, Италия. В зала "Пентагона" избраничките на треньора Георги Божков отстъпиха на Русия със 54:73 точки (14:19, 18:13, 9:17, 13:24).

Българките започнаха силно мача, като почивката дойде при 32:32 точки. Мачът бе решен в третата четвърт, в която нашите реализираха само 9 точки срещу 17 за рускините.

Най-резултатна за българките бе Наталия Топалова. Новото попълнение на Лукойл Нефтохимик реализира 15 точки. Милена Томова и Таня Чиров останах с по 8 точки, Теодора Петрова със 7 точки. За победителките Корцина, Демагина и Данилочкина реализираха по 10 точки.

В мача не играха Силвия Пеева, Ана Римпова, Екатерина Димитрова и Светла Асенова. Димитрова има контузия, заради която ще почива до началото на следващата седмица.

Както е известно, в първия мач от турнира българките отстъпиха с 59:63 точки на състава на домакините.

Съставите на двата тима:
България: Томова 8, Бачкова 0, Йоловска 6, Петрова 7, Топалова 15 (Славова 2, Костова 5, Златанова 3, Димитрова 0, Чиров 8)

Русия: Осипова 6, Кузина 7, Корцин 10, Демагина 10, Водопянова 8 (Шеголева 6, Сапова 0, Шакирова 8, Лисина 4, Соколовская 10, Данилочкина 2, Лешчева 2)