Българският национал Александър Везенков изигра силен мач при победата на неговия Барселона като гост над Химки със 79:65 като гост. Срещата бе от 15-ия кръг на Евролигата.

"Каталунците" започнаха отлично двубоя и натрупаха аванс от 10 точки след първата четвърт 25:15. В следващите два периода руският тим се върна в срещата и последната част започна при равен резултата 57:57.

В четвъртата четвърт Везенков и съотборниците му бяха безкомпромисни както в атака, така и в защита и се поздравиха със заслужен успех.

Родното крило игра малко над 17 минути и завърши с 8 точки (1/1 за две точки и 2/4 за три точки), 4 борби, 3 откраднати топки и 1 асистенция.

За Барселона най-резултатни бяха Кевин Серафен, Виктор Клавер и Анте Томич с по 12 точки. Алексей Швед се отличи с 22 точки за Химки, а Тейлър Хъникът и Антъни Гил приключиха съответно с по 18 и 13 точки.