Барселона водеше с 9 точки на почивката, но кошмарна трета четвърт провали тима в полуфинала за Купата на краля срещу Валенсия. Отборът на Йоргос Барцокас отстъпи с 67:76 и пропусна чудесна възможност да се изправи в големия финал срещу Реал Мадрид. "Белите" отново се нуждаеха от продължение, за да елиминират Баскония, след като преди това се справиха по същия начин и с Андора.

Александър Везенков беше титуляр за Барса и игра много силно през първото полувреме, когато каталунците доминираха. За почти 30 минути на паркета българският национал отбеляза 11 точки и хвана една борба.

По-резултатни от него в редиците на "блаугранас" бяха само Анте Томич (17) и Петри Копонен (16). Слаб мач изигра плеймейкърът Тайриз Райс, който се отчете със скромните 3 точки.

Везенков: Миналата година страдах в Барселона

"Не бях достатъчно подготвен и психически, и физически"