Тимът на Балкан (Ботевград) разгроми Спортист (Своге) като гост със 129:71 в двубой от 4-ия кръг на баскетболната А група. Отборът на Георги Младенов имаше пълно предимство през целия и напълно заслужено спечели срещата.

След 10 минути игра, преднината на ботевградчани бе вече 17 точки - 33:16. През втората част разликата продължи да расте и в крайна сметка на полувремето Балкан водеше с 69:36.

Статуквото не се промени и през втората полувреме. Така се стигна до крайното 129:71.

Най-резултатен за Балкан стана Любомир Лилов, завършил с 33 точки. Атанас Радев добави 29, а Ценко Наков се отличи с 26.

За домакините капитанът Емил Горанов бе над всички със 17 точки.

Четвърта победа в шампионата записа и тимът на Видабаскет, който надделя над НСА със 102:71.

Ветеранът Николай Балев се отличи с 38 точки и 12 борби за видинския тим.

В Стара Загора тимът на Черноморец надви Берое с 83:72. Бургазлии имат 3 победи и 1 загуба в своя актив.