България загуби от Турция с 60:69 и така се класира на второ място в група L. Това бе и първо поражение за българите на Универсиадата в Сърбия след три поредни успеха.  На четвъртфиналите момчетата на Тити Папазов ще срещнат тима на САЩ, който тази вечер се наложи с 68:66 над състава на Сърбия и зае първото място в група I.

България и Турция изиграха равностойно първо полувреме, като съперникът поведе в първата четвърт с 2 точки (16:14), а нашите завършиха втората част с аванс от три точки (16:13), което им донесе минималната преднина от 1 точка на почивката за 30:29.

В третата четвърт турските баскетболисти успяха да дръпнат в резултата и след силни минути взеха аванс от 10 точки, който българите не съумяха да стопят.

Най- резултатен за българите бе Чавдар Костов с 15 точки. Христо Николов добави 14, а Лилов вкара 11. За Турция Сонер Сентюрк завърши с 17 точки.

На 9 юли България ще играе със САЩ от 21.00 часа в "Белградска арена", а Сърбия излиза срещу Турция в четвъртфинални срещи. Победителите отиват на полуфинал, а загубилите ще играят за разпределение на местата от пето до осмо.