Националният тим на България до 24 години не успя да поднесе изненадата на четвъртфиналите на 25-ата Универсиада в Белград, губейки от тима на САЩ с 66-96 (9-24, 15-22, 22-24, 18-28). Американците бяха с безапелационно превъзходство над тима на Константин Папазов през целия мач и не оставиха шанс на българския тим.

Най-резултатни за нашите бяха Иван Лилов и Павел Маринов с по 15 точки, а Христо Николов отбеляза 14 при поражението на "трикольорите".

Куинси Пондекстър наниза 15 точки,а Лазар Хейуърд, Джеймс Андерсън и Да'Шон Бътлър реализираха по 12 точки за успеха на САЩ.

Съставът на Бо Райън дръпна с 15 точки за 24-9 още след първите 10 минути игра. Впоследствие американците увеличиха преднината през втората четвърт и на полувремето вече имаха аванс от 24 точки за 46-22.

Второто половина на двубоя премина отново при доминация на американците, макар че българският тим загуби третата част само с 2 точки за 22-24. Независимо от това до края на двубоя САЩ бе по-класният тим на терена и спечели с категоричното 96-66.