Аржентина и САЩ се класираха за Световното първенство по баскетбол за мъже, което ще се проведе в Китай догодина.

България излиза срещу Франция в Лимож от 20:00 часа

"Лъвовете" искат да победят предсрочно класиралите се за Мондиала "петли"

Двата тима са първите от зона Америка, които сториха това. Тази нощ Аржентина победи Мексико в Ла Риоха с 85-71 (39-30) и постигна девета победа от десет мача.

Американците се наложиха в пряк двубой като гости над Уругвай със 78-70 (39-40). Мачът в Монтевидео беше много оспорван и се реши в последните минути. Както е известно "янките" не могат да използват баскетболисти от НБА, което води до малки проблеми за тях.

В третия двубой Пуерто Рико излъга домакините от Панама със 71-70 (28-35). Панамците казаха сбогом на Мондиала, а карибците и Уругвай с по 6 победи делят третото място. Квотата за Китай ще бъде решена на 25 февруари в Сан Хуан, когато двата тима ще играят един срещу друг. Загубилият също може да се класира като по-добър четвърти спрямо този от другата група.

Венецуела, Канада и Бразилия са фаворити в група "F". Доминикана е на четвърто място. Довечера ще се играят мачовете: Канада - Чили, Доминикана - Венецуела и Амер. Вирджински острови - Бразилия.