Шампионът на България Лукойл (Академик) отстъпи на гръцкия Арис (Солун) с 74:78 в първия си мач от турнира Юрокъп.

Лукойл започна срещата по възможно най-добрия начин, повеждайки на своя съперник с 12:1. След първоначалния шок гърците се съвзеха и се оттеглиха на почивка с пасив от само 5 точки - 19:14.

Втората част на мача Лукойл отново поведоха с 12 точки, но в крайна сметка, след серия от 8-0 точки от страна на Арис, тази част завърши при резултат 37:33.

През второто полувреме „студентите” демонстрираха слабостите си и допуснаха много грешки. Опитният отбор на Арис се възползва от тях и логично на няколко пъти повеждаше в резултата. Добрата игра на Брус Боуман, който вкара 18 точки обаче доведе до нови обрати. В крайна сметка обаче гърците си тръгнаха с победата от зала Универсиада.

С тази загуба Лукойл трябва да търси победа с поне 5 точки в реванша.