Четвъртият мач от финалната серия на гръцкото баскетболно първенство между Панатинайкос и Олимпиакос беше прекратен заради инциденти с феновете, но от местната лига обявиха Олимпиакос за шампион за втора поредна година и за 14-та в историята.

2:42 минути преди края на третата четвърт при резултат 63:35 за гостите феновете на домакините от Панатинайкос започнаха да хвърлят различни предмети, факли и бутилки вода към паркета.

От Олимпиакос поискаха опразване на залата, но ултрасите на противника не се подчиниха и потрошиха собствената си зала. След консултация реферите прекратиха срещата, след което решиха да изпразнят залата и тя да се доиграе пред празни трибуни.

От федерацията обявиха, че срещата няма да се доиграва, а Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, водеше с 2:1 победи в серията и при успех в четвъртия мач ще защити титлата си и ще завоюва 14-и трофей на Гърция в историята на клуба.

Мачът се игра на фона на трагедията с корабокрушението край Пилос и започна с минута мълчание в памет на жертвите.

Българският национал беше титуляр и до прекъсването имаше 11 точки, 4 борби и 2 асистенции.

Везенков се контузи при загуба на Олимпиакос

Играчите на Олимпиакос поведоха убедително още след първата четвърт - 24:15, а на полувремето имаха аванс от 22 точки при 48:26.

Третата част започна със закъснение заради проблем със светлинното табло в залата. В 25-ата минута гостите поведоха с 32 точки при 63:31, но по-малко от три минути по-късно срещата беше прекратена.

Баскетболистите на двата отбора бяха прибрани в съблекалнята, а малко по-късно започна изпразването на залата. Феновете на Панатинайкос обаче отказаха да напуснат трибуните. Те продължиха да хвърлят бомбички и дори нахлуха на терена. След това те се опитали да нахлуят и в съблекалнята на Олимпиакос, което доведе до решението за прекратяване на мача.

Очаква се решението на местната федерация за изхода от този двубой. Вариантите са той да бъде доигран или да бъде присъдена служебна победа на Олимпиакос, което ще донесе и титлата за клуба.