Шампионът в Евролигата по баскетбол ЦСКА (Москва) записа четвърта поредна победа от старта на шампионата, надигравайки като гост Алба Берлин с 82:66. "Армейците" имаха аванс от 5 точки на полувремето, но със страхотна игра в защита в третата четвърт го увеличиха до 19 преди старта на последната.

Майк Джеймс бе най-резултатен за ЦСКА с 22 точки, а още 21 прибави Дарън Хилард. За Алба Люк Сикма, Нилс Гифи и Тим Шнайдер вкараха по 11 точки. Гръцкият гранд Олимпиакос допусна трето поражение, отстъпвайки при гостуването си на испанския Баскония с 66:82.

Българският национал Александър Везенков отново остана практически извън ротацията на Олимпиакос, влизайки в игра за скромните 4 секунди в края на първото полувреме. Грузинецът Торнике Шенгелия бе най-полезен за Баскония с 25 точки, докато Пиерия Хенри добави още 12 за испанския тим.

Йовица Арсич: Трябва да играем много по-добре, ако искаме да отидем във втория етап