Барселона постигна важен обрат срещу тима на Ейбар, в двубой между двата отбора от програмата на 9-ия кръг на Примера Дивисион.

Каталунците губеха с 0:1 на своя "Камп Ноу", но с три гола на по традиция емоционалния до краен предел Луис Суарес се добраха до крайния успех.

Капитанът на Барса Андрес Иниеста не попадна в групата на Луис Енрике за двубоя. Героят на Испания тренира пълноценно в последните дни след възстановяване от контузия, но въпреки това не бе готов за игра.

Серхи Роберто също беше с травма и не бе ясно кой ще играе в халфовата линия редом до Иван Ракитич и Серхио Бускетс.

Всички въпросителни обаче останаха на заден план, след като още в 10-ата минута Борха Бастон смълча 78 228 зрители на гигантския каталунски футболен колизеум, разписвайки се за 0:1.

Последва мигновена реакция, от страна на футболистите в червено-сини екипи, като до края на 21-ата минута резултатът бе изравнен, след акция на Рамирес и точен завършващ удар на Луис Суарес.

Пълният обрат обаче стана факт чак през второто полувреме, след като 3 минути след почивката Неймар асистира на Луис Суарес за второто му, оказало се решително попадение в срещата.

Шест минути преди края, Хавиер Масчерано остави отбора си с човек по-малко на терена, след като получи червен картон.

Крайното 3:1 бе оформено в 85-ата минута, като Суарес направи хеттрика си факт, затвърждавайки лидерската си роля в сблъсъка.

С успеха си Барселона се изравни с лидера в класирането Реал (Мадрид), като и двата състава разполагат с по 21 точки в актива си.

Ейбар пък загатна, че 6-ата позиция на тима в таблицата съвсем не е случайна.