Христо Златински бе изгонен в шампионатен мач на своя Университатя, при победата над Петролул, в двубой от румънското футболно първенство.

След като започна сезона много слабо, тимът от Крайова записа трети пореден успех. Двамата българи Златински и Попов бяха титуляри за крайното 1:0, което изведе отбора им на 7-о място във временното класиране.

Гола вкара Андрей Иван още във 2-ата минута, а Златински беше изгонен в добавеното време за два жълти картона.

В късния мач днес Ботошани, на Пламен Илиев и Радослав Димитров, измъкна ценна точка срещу един от лидерите Динамо (Букурещ). И двамата българи записаха пълни 90 минути за домакините, а след равенството Ботошани заема 12-о място в таблицата, с актив от 8 точки.