Българският национал Здравко Лазаров получи жълт картон при загубата на тима си Ерджъйеспор с 1:2 (0:1) от Коняспор като домакин в "българското дерби" от от 12-ия кръг на турската Суперлига.

Той бе санкциониран в 27-ата минута, а в 66-ата минута бе заменен от Мехмет Ерен Бойраз. Лазаров получи само една звезда заради неособено убедителната си игра.

Бившият полузащитник на Левски Александър Александров бе титуляр за гостите, но в 76-ата минута бе заменен от Ерман Йозгюр. Той бе оценен с две звезди за изявите си.

С успеха Коняспор се изкачи на шесто място със 17 точки, а Ерджъйеспор остана на последна позиция само с 6 точки.

По-рано днес българският национален вратар Димитър Иванков получи две звезди за играта си при равенството 1:1 на Кайзериспор като гост на Анкараспор.