Партизан отстъпи на Цървена звезда в голямото дерби на Сърбия. „Гробарите" загубиха у дома с  1:2 и изостана на цели 32 точки зад големия си съперник. В състава на Партизан титуляри бяха и двамата българи. Иван Бандаловски игра до края на мача, а Валери Божинов бе сменен в 53-ата минута. Двубоят продължи цели 100 минути заради непрекъснатите спирания, породени от хореографиите на двете агитки. Цветната палитра бе допълнена от хвърлени камъни, предложение за брак на почивката и претъпкан стадион „Партизан" - 30 000 зрители.

Гогуа откри с глава за домакините в 18-ата минута. Седем минути по-късно Ибаниес изравни за Звезда с удар от фаул.

В 32-ата минута Уго Виейра беше точен за звездашите.

В началото на второто полувреме гол на Партизан несправедливо не бе зачетен заради спорна засада.

Звезда остана с 10 души в 73-ата минута заради втория жълт картон на Лукович. Това обаче не попречи на гостите да си тръгнат с трите точки.