Шампионът на Сърбия Цървена звезда допусна изненадващо поражение като домакин с 0:3 от Войводина (Нови сад) в среща от 20-ия кръг на местната Меридиан Суперлига.

"Червено-белите" играха трагично, като бяха освиркани мощно от петте хиляди зрители, наблюдавали двубоя на стадион "Маракана" в Белград.

Българският национал Благой Георгиев започна срещата на резервната скамейка, но се появи на терена в 65-ата минута на мястото на Бурзанович при резултат 0:1.

Гостите от Войводина поведоха още в седмата минута чрез Давидов, който наказа колективна грешка на защитата на Звезда. В 70-ата минута Деспотович покачи на 0:2 от границата на наказателното поле, а четири минути преди края Тадич направи резултата класически с удар отблизо.

След отбелязването на втория гол публиката на шампионите започна да скандира "Байевич вън", с което накара наставника на домакините да се прибере в съблекалнята, за да си спести повече обиди. След края на срещата привържениците опънаха транспаранти с текст "И нашето търпение си има граници".