Турският гранд Фенербахче претърпя неочаквана загуба у дома с 1:3 от Анталияспор в мач от IX кръг на Суперлиг. Сенегалецът Ламин Диара се превърна в герой на мача с два гола в последните четири минути на първото полувреме. Сънародникът му Муса Соу върна едно попадение в началото на втората част.

След това „фенерите" упражниха тотален натиск, но защитата на Анталияспор удържа щурма. При една от редките контраатаки на гостите ветеранът Дениз Баръш оформи крайното 1:3 в 80-ата минута.

Националният ни бранител Веселин Минев не игра на ст. „Шюкрю Сарачолу", тъй като не попадна в групата на Анталияспор.

След този кръг Фенербахче се свлече на седмото място с 13 точки. Анталияспор пък с набраните 18 точки се превърна в сензацията на шампионата и дели първото място с Галатасарай.