Фенербахче се наложи с 2:1 над Коняспор в мач от петия кръг от турското първенство. Единственото попадение в мрежата на "фенерите" бе дело на българския нападател Димитър Рангелов. Той се разписа от дузпа в 43-та минута.

Преди това Пиер Уебо бе извел домакините напред в 26-та, но Канер Еркин фаулира играч на Коняспор в пеналта в 42-та минута, и Мете Калкаван посочи бялата точка. Димитър Рангелов не трепна и изравни преди почивката.

Иртегун Бекир даде допълнителни надежди на Коняспор, след като бе изгонен в 45-та минута, и остави Фенербахче с 10 души, след опасна игра срещу българския голмайстор.

Митко Рангелов изигра пълни 90 минути за Коняспор, но Фенербахче успя да поведе отново в 50-та минута, когато Муса Соу бе точен.

През второто полувреме, макар и с човек по-малко, Фенербахче бе доста променен, и след като поведе в резултата, вече не отстъпи инициативата. Едва в заключителните минути, Коняспор отново имаше няколко ситуации, но така и не успя да намери пак път към вратата на съперника.