Анкарагюджу с Ивайло Петков в състава си спечели първа победа в турското първенство. Успехът дойде в срещата от 10-ия кръг срещу Коняспор, завършила 2:0.

За гостите едно полувреме игра Александър Александров-Кривия, който обаче напусна, оценен само с 1 звезда.

Ивайло Петков пък прекара на терена 88 минути и беше оценен с две звезди. Малко след началото на второто полувреме той спаси тима си от попадение, след като изчисти от голлинията удар на Уфук.

Мустафа откри в 28-ата минута, а Джейхун удвои в 88-ата. Анкарагюджу има 9 точки и се изкачи на 15-а позиция в класирането, докато Коняспор остава 10-и с 13.

Друг наш представител в турското първенство - Здравко Здравков, спаси доста положения, но не успя да помогне на тима си Ризеспор да се отърве от поражението от Бешикташ.

"Орлите" спечелиха с 1:0 с гол на Бобо в 85-ата минута, а Ризеспор слезе в зоната на изпадащите - 17-о място с 8 точки.

Преди почивката българският вратар отрази удари на Рикординьо и Мерт Нобре, а след това и на Мехмет.

В 90-ата минута Здравков извади сигурен втори гол на Нобре, а оценката му е три звезди.