Олимпиакос се класира за 1/4-финалите на турнира за купата на Гърция след категорична победа с 4:0 над вечния си съперник Панатинайкос.

Зрителите очакваха оспорван мач след равенството 1:1 за първенство в неделя. Този път обаче Олимпиакос не остави никакви шансове на своя съперник.

Трезор Лумана Луа-Луа откри резултата още в 6-ата минута с красив удар от воле и този резултат се запази до почивката. Панатинайкос изпусна стопроцентова възможност за изравнителен гол, след като в 54-ата минута Димитрис Салпигидис не успя да преодолеее вратаря Антонис Никополидис, останал сам срещу него.

Луа-Луа изработи и втория гол за Олимпиакос в 63-ата минута, когато негов удар бе избит от стража на ПАО, а при добавката Василис Торосидис направи 2:0.

Две минути по-късно ветеранът Дарко Ковачевич вкара трети гол, а в 80-ата минута Леонел Нунес оформи разгромната победа за Олимпиакос.