Отборът на Марибор спечели купата на Словения, след като се наложи с 3:2 след продължения над отбора на Домжале.

Срещата се игра пред 8000 зрители на стадион Людски врът, където по принцип играе мачовете си словенския национален отбор. Така тимът на Марибор, който заема 2-о място в първенството на страната два кръга преди края, си гарантира участие в Лига Европа дори и да бъде задминат от Олимпия (Любляна).

Домжале откри резултата в 31-ата минута чрез Блаж Брезовички, но бразилецът Маркос Таварес вкара първия от двата си гола в 41-ата минута за 1:1. Деян Пекич изведе отново Домжале напред в 45-ата минута, но 10 след началото на второто полувреме Таварес изравни пак. В последната минута на продълженията резервата Давид Бундерла заби победния гол за Марибор.