Галатасарай спечели шампионската титла в турското футболно първенство за 23-и път, след като победи с 4:1 като гост Анкарагюджу като гост.

Така два кръга преди края Галатасарай има 82 точки, а Фенербахче е на 2-ата позиция със 77.

В последния 36-и кръг обаче вече новите шампиони ще прибавят служебни три точки срещу напусналия първенството Хатайспор, което означава, че дербито между първите два отбора на 3-и юни ще бъде само за престиж.

Саша Илич: Галатасарай е любимият ми клуб след Партизан

"Ето какво каза той"

Два гола за успеха на новите шампиони вкара Мауро Икарди, по един добавиха Баръш Алпер Йълмаз и Серджо Оливейра. Старши треньорът Окан Бурук пък стана вторият след Хамза Хамзаоглу, който печели шампионата и като футболист, и като треньор на "жълто-червените". Титлата за тях е първа от сезон 2018/19 насам.

Икарди откри резултата в 7-ата минута, но домакините изравниха чрез бразилския си нападател Милсон девет по-късно. Пет минути преди края на първото полувреме Икарди възстанови преднината на гостите от Истанбул след подаване на Керем Актюркоглу.

Галатасарай счупи рекорда на Турция по брой поредни победи

Отборът вече има 14 поредни победи в първенството

В 73-ата минута Баръш и пет по-късно Оливейра оформиха крайния резултат през второто полувреме. Веднага след последния съдийски сигнал шефовете на Галатасарай започнаха да празнуват в ложата на стадиона, което не се хареса на феновете на домакините и те атакуваха ВИП-сектора, за да се саморазправят. Иначе улиците на Истанбул бяха изпълнени с фенове с автомобили и знамена на новия шампион.

По същото време Фенербахче спечели на свой терен с 2:0 срещу Анталияспор, но този успех нямаше особено влияние върху класирането за титлата. Все пак "фенерите" ще трябва да се постараят още до края на сезона, за да удържат 2-ата позиция и мястото в Шампионската лига, тъй като Бешикташ е само на 3 след тях.

Шеф в Рома за Дзаниоло: Мислиш, че си много добър, а те искат Борнемут и Галатасарай

Шеф в Рома коментира напускането на Дзаниоло

Първенството премина под знака на опустошителното земетресение в страната през февруари, отнело живота на повече от 50 хиляди души. В резултат на разрушенията два отбора от пострадалите райони - Хатайспор и Газиантеп ФК, се оттеглиха от първенството. Предстои изпълнителен комитет на федерацията да се произнесе какво предстои за новия сезон и къде ще продължат участието си тези клубове, както и кои ще бъдат изпадащите.