Фенербахче победи Бешикташ в голямото дерби на Турция. Сблъсъкът от 6-ия кръг на Супер лигата предложи изключителна драма - 3 гола, 2 дузпи и 5 червени картона.  Жулиано откри резултата на "Шукрю Сарачоглу" в 20-ата минута от наказателен удар. Пет минути преди края на редовното време Винсент Янсен удвои след нова дузпа, а в ответната атака Райън Бабел оформи крайното 2:1. Реферът на срещата имаше изключително много работа, като извади цели 5 червени картона.

Бешикташ остава на второ място във временното класиране с 13 точки, докато Фенербахче излезе трети с 11 пункта. Галатасарай също има 13 точки, но е с по-добра голова разлика от "черните орли", а и има мач по-малко.

Снимка 314127

Източник: Twitter

Срещата започна с атаки и към двете врати. Първо Винсент Янсен напредна отдясно, но не успя да намери свои съотборник в наказателното поле и Фабри изби в конер. Малко след това Рикардо Куарешма пробва далечен удар, който мина над вратата. В 20-ата минута Фенербахче получи правото да изпълни дузпа. Гари Медел блъсна Янсен в наказателното поле и реферът Али Палабъйък бе категоричен - единадесет метров наказателен удар. Зад топката застана Жулиано, който реализира за 1:0.

В 32-ата минута Бешикташ бе близо до изравнителен гол, но Атиба Хътчисън стреля с глава в аут отблизо. Две минути по-късно удар на Озан Туфан със странична ножица мина над напречната греда.  Малко след това Куарешма от малък ъгъл стреля в аут.

Бешикташ шамароса Порто насред дома му - 3:1! (ВИДЕО)

Турските "орли" безмилостни на португалска земя

Португалецът видимо не издържа на напрежението и в рамките на две минути извърши груби нарушения срещу играчи на Фенербахче и бе изгонен. В 45-ата минута двата тима вече бяха с равен брой футболисти на терена. Нето фаулира грубо откъсващия се сам срещу вратаря Дженк Тосун и пое преждевременно към съблекалните.

Снимка 314130

В 61-ата минута гол на Алваро Негредо бе отменен заради засада. Повторенията показаха, че испанският нападател е на една линия с бранител на домакините. Пет минути по-късно Пепе стреля с глава след изпълнение на корнер, но Карлос Камени показа завиден рефлекс и изби.

В 75-ата минута Озан Туфан направи непростим пропуск, като от няколко метра прати топката в гредата. Десет минути по-късно Фенербахче получи право да изпълни втора дузпа. Удар на Алпер Потук срещна ръката на Атиба Хътчисън. Канадският халф получи жълт картон, който бе втори за него и така остави отбора си с 9 души на терена. Винсент Янсен реализира наказателния удар за 2:0.

Бешикташ веднага върна едно попадение. Джанер Еркин центрира в наказателното поле, където Негредо свали за Бабел и холандецът направи резултата 2:1.

Снимка 314129

В 89-ата минута Исмаил Кьойбашъ влезе изключително грубо в краката на Огужан Йозякуп и получи директен червен картон. По този начин двата тима отново останаха с равен брой футболисти на терена. След последния съдийски сигнал Йозякуп също видя червения цвят за спор с главния рефер.