Алания се класира за финала за купата на Русия. Отборът на Иван Иванов и Иван Стоянов отстрани Ростов с 6:5 след изпълнение на дузпи.

Българският национал Чавдар Янков игра 106 минути за домакините. Стоянов пък остана резерва за Алания, докато централният защитник не беше в групата.

Халфът на Ростов хвърли много усилия в организацията на играта и често беше фаулиран от съперникови състезатели. В 41-ата минута пък негов шут премина встрани от вратата.

В продълженията нулевото равенство се запази. След като се стигна до дузпи, никой не пропусна първи пет изпълнения. Григорев изведе владикавказците напред в резултата - 6:5. Така важният наказателен удар за домакините беше пропуснат от тунизиеца Анис Бусаиди.

А то означаваше само едно - финал за Алания в турнира за купата на Русия. И то, след като отборът изпадна от Премиерлигата през миналия сезон.