Новото попълнение на сръбския шампион Цървена звезда Благой Георгиев отново бе главно действащо лице в контролата с Рад (Белград). Срещата бе официално представяне на новите футболисти на сръбския гранд пред феновете на тима. Звезда победи с 3:0, а Благо вкара третото попадение в 54-ата минута след "най-красивата атака в срещата", според радио "Б92".

Пред 20 000 зрители на белградската "Маракана" другите голове вкараха Никола Жигич в 8-ата минута и Джокич в 52-ата минута.

"Българинът Благой Георгиев потвърди, че ще бъде може би най-доброто попълнение в редиците на шампионите през новия сезон и на него се възлагат надежди да организира играта на "червено-белите", съобщава "Б92".

Голът е втори в сметката на бившия играч на Славия и Алавес, след като той вече се разписа за новия си тим и в контролата с Глаткорн по време на подготвителния лагер в Австрия.

Проверката бе последна за сръбския шампион преди срещите от Шампионската лига срещу победителя от двойката Аполон Лимасол (Кипър) – Корк Сити (Ейре).