Без полузащитника на българския национален отбор Благой Георгиев в състава си тимът на Цървена Звезда загуби като домакин с 1:3 от Бежания в среща първия кръг на плейофите след редовния шампионат на футболното първенство на Сърбия.

Бившият защитник на ЦСКА Ибрахима Гай пък бе титуляр, като в 34-ата минута си отбеляза автогол, а в 83-ата получи директен червен картон за грубо влизане.

Огниен Короман откри за домакините в 5-ата минута с удар от 20 метра, а 14 по-късно Гай си отбеляза автогол. Вратарят на Цървена звезда Ранджелович излезе напред, за да пресрещне връхлитащия Михайлович, който пък от своя страна го прехвърли техничен удар. В опита си да изчисти топката от голлинията, бранителят я прати в собствената си врата.

Гостите стигнаха до успеха с две попадения в продължението на Владимир Вукайлович и Милош Стойчев. Освен Гай червен картон получи и защитника Милован Милович от Бежания.

Така сръбският шампион вече има преднина само от 6 точки на върха в класирането пред втория Партизан, който има в актива си 45, след като в събота победи с 2:0 Хайдук Кула. В сряда пък е дербито на сръбското първенство между двата гранда.