Българският полузащитник на Цървена звезда Благой Георгиев остана резерва за тима си при победата с 1:0 в 129-ото издание на "вечното дерби" на Сърбия срещу Партизан. Победното попадение вкара Пурович в 60-ата минута, след като засече с глава центриране на Баста отдясно. Три минути преди края голмайсторът напусна игра заради втори жълт картон.

"Червено-белите" изпуснаха да победят с по-изразителен резултат, тъй като в 45-ата минута националът Огниен Короман пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Пурович в наказателното поле от страна на Баич, който получи директен червен картон.

За шампионите на западната ни съседка не игра наказаният Ибрахима Гай.

Срещата отново не мина без инциденти с феновете, след като в края на първата част привържениците на гостуващия тим, известни като "гробари", започнаха масово да чупят седалки и да ги хвърлят към терена.

След тази победа Цървена звезда увеличи преднината си на върха на 9 точки пред председвачите си от Партизан.

След седмица двата тима отново излизат един срещу друг на стадион "Маракана", този път в битка за място на финала за купата на Сърбия.