Отборът на Бешикташ спечели Купата на Турция. На стадион "Ататюрк" в Измир Бешикташ разби Фенербахче с 4:2 и е на път да запише златен дубъл, тъй като тимът е лидер в първенството три кръга преди края. По този начин победителите спечелиха 14-а купа в историята си.

Срещата започва ударно за "Черните орли" и те поведоха още в 6-ата минута. Автор на гола стана Юсуф Шимшек. Фенерите не се предадоха и бързо успяха да изравнят чрез Даниел Гуиса. До края на първата част резултатът се запази.

В началото на втората част Бешикташ излезе отново напред чрез Бобо. В 73-ата минута отново бразилецът вкара трети гол и на практика реши двубоя. Само 7 минути по-късно Филип Холоско сложи точка на спора с попадение за 4:1. До края силите на Фенербахче стигнаха само за втори гол. Негов автор стана Алекс, който се разписа от дузпа в последната минута.